Java Developer [HN-HCM]

CÔNG TY CỔ PHẦN THƯƠNG MẠI VÀ DỊCH VỤ TRỰC TUYẾN ONEPAY
Mức lương
600 - 1,500 usd
Địa điểm làm việc
- Hà Nội: BIDV 194 Trần Quang Khải, Hoàn Kiếm - Hồ Chí Minh: Quận 3
Kinh nghiệm yêu cầu
1 năm
Chi tiết tin tuyển dụng

Mô tả công việc

Responsibilities
We are looking for a Java Developer to be part of our expanding team. Your main goal is to develop products with FinTech and Payments processing industry. As a Java Developer, your responsibilities will be:
- R&D on assigned modules and projects for company and customers.
- Meeting with customers and partners for requirements and specifications.
- Working on both domestic and oversea projects.
- Developing and implementing Payment, Retail and FinTech projects.

Yêu cầu công việc

General skills:
- Solid understanding of object-oriented design concepts.
- Adaptable to a dynamic work environment.
- Follow and enforce the coding standards as established by team.
- Bachelor’s degree in computer programming, computer science, or a related field.
- Good knowledge of programming practices and design patterns.
- Ability to analyze and familiarize with complex systems.
- Speaking, Writing and Reading English is preferred.
Technical skills:
- Familiar with application programming using Java/J2EE, JavaScript, XML
- Experience with Web Service (SOAP and RESTful).
- Have knowledge on Database system: Oracle, SQL Server, MyQL

Quyền lợi

- Domestic & overseas technology workshops & conferences.
- Annual salary review & bonus twice a year.
- Competitive salary, 14 paid days annual leave.
- Others:
• Annual teambuilding trips
• Subvention for lunch, business trip ...
• Comprehensive insurance
• Full Insurance as Labor law,
• Events for employees & their kids.

Cập nhật gần nhất lúc: 2022-04-13 09:22:04

Xem thêm
Người tìm việc lưu ý:
Bạn đang xem tin Java Developer [HN-HCM] - Mã tin đăng: 2589846. Mọi thông tin liên quan tới tin tuyển dụng này là do người đăng tin đăng tải và chịu trách nhiệm. Chúng tôi luôn cố gắng để có chất lượng thông tin tốt nhất, nhưng chúng tôi không đảm bảo và không chịu trách nhiệm về bất kỳ nội dung nào liên quan tới tin việc làm này. Nếu người tìm việc phát hiện có sai sót hay vấn đề gì xin hãy báo cáo cho chúng tôi

Mọi người thường tìm kiếm thêm từ khoá

Quy mô: Cập nhật
Trụ sở: Tầng 5, tháp BIDV, 194 Trần Quang Khải, Hoàn Kiếm, Hà Nội

Thông tin chung

Ngành nghề
IT phần mềm, Việc làm IT
Cấp bậc
Nhân Viên
1 năm
Trình độ yêu cầu
Đang cập nhật
Số lượng cần tuyển
3
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Hạn nộp hồ sơ
16/05/2022
Mẫu CV đẹp

Việc làm đề xuất liên quan

Việc làm đã xem gần đây