Senior UX/ UI Designer

CÔNG TY CỔ PHẦN FADO VIỆT NAM
Mức lương
Đang cập nhật
Địa điểm làm việc
Hồ Chí Minh
Kinh nghiệm yêu cầu
Cập nhật
Chi tiết tin tuyển dụng

Mô tả công việc

Provide UX flow for tools used within the projects;
Report your tasks status to your supervisors or producers when required
Actively follow up, detect issues and propose improvements;
Provide UI wireframes and assets for projects;
Actively solve problems encountered in your projects, propose ideas on how we could improve work efficiency;

Yêu cầu công việc

Advance level in Photoshop, Sketch, Illustrator;
Ability to follow a brief, accurately estimate time to complete tasks and manage priorities to meet deadlines;
Keep good mindset and managing stress facing issues.
Advanced level in iconography and graphic design;
Good understanding of user experience, style guidelines, design process and creative workflow;
Stay up to date with latest industry trends and tools;
Good English communication skills;
Commitment, open-minded, self-disciplined, team work, passion, pro-active;

Quyền lợi

Company trip, Team building, etc;
Exciting company activities: Birthday party, International Women’s Day, Mid Autumn Festival, big annual year-end party every year, etc;
Benefits according to labor law.
Health care programs for all staff;
Healthy lunch provided and free parking lot;
Attractive salary;

Cập nhật gần nhất lúc: 2021-07-19 08:41:00

Xem thêm
Người tìm việc lưu ý:
Bạn đang xem tin Senior UX/ UI Designer - Mã tin đăng: 2118431. Mọi thông tin liên quan tới tin tuyển dụng này là do người đăng tin đăng tải và chịu trách nhiệm. Chúng tôi luôn cố gắng để có chất lượng thông tin tốt nhất, nhưng chúng tôi không đảm bảo và không chịu trách nhiệm về bất kỳ nội dung nào liên quan tới tin việc làm này. Nếu người tìm việc phát hiện có sai sót hay vấn đề gì xin hãy báo cáo cho chúng tôi

Quy mô: 50 - 100
Trụ sở: 85 Thăng Long, P.4, Q.Tân Bình, TP.HCM

Thông tin chung

Ngành nghề
Marketing / Truyền thông / Quảng cáo, Kiến trúc, Sản phẩm công nghiệp
Cấp bậc
Nhân Viên
Trình độ yêu cầu
Số lượng cần tuyển
1
Hình thức làm việc
Toàn thời gian
Giới tính
Hạn nộp hồ sơ
19/08/2021
Mẫu CV đẹp

Việc làm đề xuất liên quan

Việc làm đã xem gần đây